Vážení zákazníci, z důvodu státního nařízení je opět možné vyzvedávat knížky pouze PO-PÁ od 10:00 do 14:00!!! Prosíme vás, abyste na tuto informaci při volení dopravy mysleli. Děkujeme, AMOO :-)
Neohodnoceno

Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých

Skladem (1 ks)
Kód: 671
269 Kč –55 % 120 Kč
Kategorie: KNIHY
Název: Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých
Autor: Tokarczuková, Olga
Vydání: 2.
Místo vydání: Brno
Nakladatel: HOST
Rok vydání: 2017
ISBN: 978-80-7577-066-0
Počet stran: 240 s.
Vazba: Brožovaná
Stav: Viz přiložené fotografie
23385DDA DC47 4F42 B893 7264408BBBD0
269 Kč –55 %

Hlavní hrdinkou příběhu je Janina Duszejko, stavební inženýrka, která si musí vydělávat na živobytí jako učitelka angličtiny a zeměpisu na škole v Kladské kotlině, na česko-polském pomezí. V zimě pracuje také jako správkyně letních bytů. Její vášní je astrologie a nade vše miluje zvířata. Snaží se jim všemožně pomáhat a chránit je, bojuje proti lidem, kteří jim ubližují. Varuje před nerozvážným ničením přírody, vidí lidské osudy vepsané do hvězd. Patří k okruhu nadšených čtenářů anglického básníka Williama Blakea (název knihy je citát z jeho básně). Jednoho dne je Janinin soused nalezen mrtvý. Následuje další vražda a pak další... Pytláci i významní členové společnosti záhadně umírají. Jen zvířata jsou němými svědky. O těchto vraždách hrdinka něco ví, policie ji však ignoruje - jenže Janina Duszejko dokáže číst ve hvězdách...

Vydání s filmovou obálkou

Film Přes kosti mrtvých je natočen na motivy knižního morálního thrilleru spisovatelky Olgy Tokarczukové ze současného česko-polského pohraničí, který vyšel v českém překladu Petra Vidláka v nakladatelství Host pod názvem Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých.